Fényképezőgép a játékbaba mellé
2004. november 19. 08:18, péntek
A hi-tech mobiltelefonokkal felszerelkezett óvodások után bizonyára nem meglepő, hogy a gyártók egyéb téren is megpróbálják megnyerni a kiskorúak lelkét. Legújabb kísérletük az Oregon Scientific Inc. által életre hívott Barbie Cam.

Hirdetés

A fényképezőgép a világszerte ismert játékbaba elengedhetetlen kiegészítője kíván lenni minden gyermekszobában. A valóban működőképes digitális fényképezőgép stílusosan Barbie-rózsaszín árnyalatokban pompázik és 8 megabájtnyi beépített memóriájában 20 fotó fér el a legnagyobb képfelbontásban, mely esetünkben 640x480 pixel, azaz 0,3 megapixel. A géppel lehetőség van ezen kívül 320x240 pixeles állóképek, vagy 99 képes álvideó rögzítésére is. A gép képességeinek sora ezzel még nem ért véget. Hátulján valódi LCD kijelzőn nézhetők vissza az elkészült fényképek és önkioldó funkcióval is ellátták.

A fényképezőgép szoftvercsomagjában a Barbie Photo Designer és az ArcSoft Photoimpression Barbie nevű programok találhatók. A gyártó az elkövetkezendő években Barbie elektronikus lexikon, laptop és beszélő mesekönyv kiadását is tervezi.

A digitális fényképezőgép megjelenése november végén várható az Egyesült Államokban, nagyjából 35 dolláros áron. A hazai forgalmazásról még nincsenek híreink, de várhatóan a fotós szaküzletek helyett a játékboltok polcain kell keresnünk.
Kapcsolódó linkek
Népszerű videókamerák

Már 19 900 Ft-tól!

Tükörreflexes fényképezőgépek

Már 99 900 Ft-tól!

részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2005. máj. 25. 14:30 | galéria | válasz | #7
2005. máj. 25. 12:40 | galéria | válasz | #6
Szükségtelen, mert van olcsó gép melynek a képe elfogadható, ezét kár lenne kinyomtatni!
2005. máj. 19. 11:54 | galéria | válasz | #5
"de várhatóan a fotós szaküzletek helyett a játékboltok polcain kell keresnünk."
0,3 Megapixel az még egy kiscsoportosnak is kevés! Ehhez készítenek játék fotónyomtatót is? Mert az illik hozzá!
Sityi  
2004. nov. 19. 23:15 | válasz | #4
Szeretünk Barbie...!
Cat  
2004. nov. 19. 14:21 | galéria | válasz | #3
nézd ugy, mint egy játékot, amit valóban lehet használni
2004. nov. 19. 14:14 | válasz | #2
Jólét.
2004. nov. 19. 13:25 | galéria | válasz | #1
".. azaz 0,3 megapixel ..
A gép képességeinek sora ezzel még nem ért véget."