A Ponyvaregény írója perli a Microsoftot
2004. november 18. 00:28, csütörtök
Roger Avary forgatókönyvíró 30 millió dollárt követel az amerikai szoftveróriástól. A szakember azért döntött így, mert szerinte a Microsoft ellopta néhány ötletét, amelyeket korábban egy kifejezetten csak nőknek szóló videójátékhoz adott.

Hirdetés

Avary ezenkívül kártérítést is követel a vállalattól, valamint azt, hogy azonnal állítsa le a szóban forgó "jógás" videójáték forgalmazását. Mindezt a forgatókönyvíró ügyvédje jelentette be tegnap. A Microsoft korábban tanácsokat kért a férfitől azzal kapcsolatban, hogy hogyan tehetnék vonzóbbá egy kizárólag nőknek szóló videójátékot. A perirat szerint Avary többször is találkozott a Microsoft képviselőivel és egy részletes koncepciót mutatott be a virtuális jógajátékkal kapcsolatban. A férfi a játékot kifejezetten a Microsoft Xbox nevű konzoljára tervezte.

Miután ezt a koncepciót átadta a redmondi cég képviselőinek, a szakember egészen addig nem hallott a Microsofttól, amíg egy napon arra kérték, hogy mondjon már le minden jogáról a játékkal kapcsolatban. Roger Avary-t - aki egyébként 1994-ben Oscar-díjat kapott a Ponyvaregény című film forgatókönyvéért - sokkolta, amikor meglátta az elmúlt hónapban azokat az újsághíreket, amelyek a Microsoft új, Xbox-os platformra készülő, "Yourself! Fitness" nevű játékáról szóltak. Kiderült, hogy az új szoftver alapkoncepciója szinte teljesen megegyezik az általa korábban benyújtott tervezettel.

A Microsoft szóvivőnője ugyanakkor úgy nyilatkozott, hogy ők még nem kapták meg a hivatalos papírokat, így addig semmit sem tudnak mondani. A forgatókönyvíró által a konszern mellett szintén beperelt videójáték-fejlesztő cég, a ResponDesign vezetője viszont azt mondta, hogy szerinte az egész vád "abszolút hamis" és az elmondottak nem fedik a valóságot. A vezető közölte azt is, hogy a Microsoft egyáltalán nem vett részt a játék fejlesztésében.


Roger Avary azonban cáfolta mindezt, szerinte ugyanis a ResponDesign azután alakult meg, miután ő bemutatta a játéktervezetet a Microsoft képviselőinek. Ráadásul a játékfejlesztő vállalkozás vezetőjének "hosszú, közös múltja van a szoftveróriással". Még kérdéses, hogy mi lesz a per vége, mindenesetre elég érdekes, hogy nem ez az első és minden bizonnyal nem is az utolsó eset, amikor egy ötlet vagy szellemi tulajdon ellopásával vádolják meg magánszemélyek vagy cégek a Microsoftot.
Kapcsolódó linkek
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Az internet szabadságáért tüntettek Budapesten Az internet szabadságáért és a Hamisítás Elleni Kereskedelmi Megállapodás, az ACTA ratifikálása ellen tiltakoztak szombat délután mintegy ezren a fővárosban.King Arthur II - The Role-playing Wargame Kiadó: Paradox Interactive Fejlesztő: Neocore Games Honlap Rendszerkövetelmények: Minimum: Dual Core E2180 2,0 GHz-es processzor, 1,5 GB RAM, GeForce 8800 GTS vagy Radeon HD 3850 X2 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Ajánlott: Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz-es processzor, 2 GB RAM, GeForce GTX 460 SE vagy Radeon HD 5830 grafikus kártya, 16 GB szabad hely a merevlemezen Hasonló játékok: King Arthur, King Arthur: The Druids, King Arthur: The Saxons, Total War-sorozat Kategória: stratégia A játékosok közül bizonyára nagyon sokan emlékeznek még 2009 zimankós novemberére, amikor a magyar játékfejlesztés történelemkönyvébe egy újabb fontos fejezetet írt a hazai Neocore Games csapata.Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.LG Optimus Vu és Miracle, új Nokia Egyszerre három új okostelefonról futott be hír a napokban, bár ezek közül csak kettőről tudjuk, hogy nagyjából mire is számíthatunk.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Kain  
2004. nov. 18. 22:45 | válasz | #17
Mennyi IQ-fighter van itt...
2004. nov. 18. 20:02 | válasz | #16
Az egész Microsoft egy hányinger.
Atomot Redmondra (asszem így írják :P) azt jóvan
Murdoc  
2004. nov. 18. 19:59 | válasz | #15
Microbiék a legtöbbet a "nagy Tesó"-tól az IBM-től lopták. Ott elképzelhetetlen magas színtű fejlesztés megy már évtizedekig, nélkülük nem nagyon lenne ilyen fejlett a mai számítógép. A Xeroxtól is sokat lehetett lopni, de egyszerűen az IBM nagysága miatt soxor több szabadalmat fejlesztett ki, amiket viszonylag könnyű volt elcsórni.
dez  
2004. nov. 18. 18:25 | válasz | #14
Úgy volt, hogy tudtak róla, hogy valami DOS-félét keres az IBM az új PC-jére, és odamentek, és azt hazudták, hogy nekik kész megoldásuk van, és meg is kapták a munkát. Telt az idő, de maguktól nem tudtak csinálni semmit, akkor potom áron megvették egy megszorult programozótól a QDOS-t, és minimális változtatásokkal eladták az IBM-nek. Később picit még bővítettek rajta (de így is a legszarabb volt az iparban). Majd amikor már más platformon vígan dult a GUI-s felület (ablakok, stb.), nekiálltak a Windows-nak (rettentő amatőr és béna volt). Később felvettek egy halom középszerű programozót, hogy próbáljon belőle valamit kihozni.
pemga  
2004. nov. 18. 17:10 | válasz | #13
kipofozzuk?!? lecseréljük a logo-t, beleteszünk pár wait-ciklust :).
M2  
2004. nov. 18. 14:14 | galéria | válasz | #12
Microsoft algoritmus:

lopunk -> kipofozzuk -> levédetjük -> aki lop azt bepereljük

Ua. mint az autós maffia csak szoftverekkel...

2004. nov. 18. 12:37 | válasz | #11
Nem, ismereteim szerint az MS-DOS elodje egy QDOS volt, amit bill megvasarolt - a kesobbi hasznahoz viszonyitva csekely osszegert. Aztan azt kicsit kipofoztak, basic is kerult bele, majd eladtak az ibm-nek, aki epp oprendszert keresett a gepeihez. Bill jokor volt jo helyen es lecsapott, masnak is bejohetett volna. Ennyi.
pemga  
2004. nov. 18. 11:41 | válasz | #10
Nem, a DOS-t ők írták ketten az IBM-nek. A másik ilyen cucc a gwbasic volt. De talán ez a kivétel amit nem nyúltak :).

Egyébként nagyon sokmindennek a forrása a Xerox volt, kezdve az egértől, ablakos felülettől, stb-stb. De a Xerox-tól ezt nem nyúlták, hanem a Xerox egyszerűn nem akart velük molyolni, egyszerűen rásózták egy "idiótára", aki szórakozni akart vele, őt úgy hívták h. Steve Jobs.

Bár az emlékeim csalhatnak, mivel akkor még nem is éltem :)
2004. nov. 18. 10:01 | válasz | #9
Igazából a Microsoft őgy indult, pontosabban úgy lett sikeres, hogy a mások által ellopott dolgokat lopta tovább. Az egy dolog, amit talán tényleg ők nyúltak le, az a DOS volt, az IBM-től. Minden egyebet az Apple-től, az Apple forrása meg a Xerox volt.
hungi  
2004. nov. 18. 09:39 | válasz | #8
Ez a játék nem jógás, hanem elsősorban virtuális fitness (edzővel, kalóriákkal, mindennel). Igaz, hogy van benne egy relaxációs levezetős jógaszerűs rész (szerintem), de ez a programnak csak kis része.

Szerintem a ponyvaregény írója meg van szorulva....
pemga  
2004. nov. 18. 08:59 | válasz | #7
Jah, ez egy jó lecke lesz neki, hogy legközelebb ne álljon szóba Gatyesszal...
2004. nov. 18. 08:47 | válasz | #6
Ez annyira átlátszó!! ResponDesign vezetője viszont azt mondta, hogy szerinte az egész vád "abszolút hamis" és az elmondottak nem fedik a valóságot. A vezető közölte azt is, hogy a Microsoft egyáltalán nem vett részt a játék fejlesztésében. Lopjunk el egy ötletet, adjuk oda egy spannak, aztán mossuk kezeinket, hogy nem mi loptuk!!! ÁÁÁÁ illyet még soha nem tett a szutykos kis Geci! (alapban így indult a cég!)
Adam5  
2004. nov. 18. 08:34 | válasz | #5
" többször is találkozott a Microsoft képviselőivel és egy részletes koncepciót mutatott be a virtuális jógajátékkal kapcsolatban"

te is?
2004. nov. 18. 07:41 | válasz | #4
"jógás játék"
Jah, az autós játék meg az én ötletem, úgyhogy szétperelek mindenkit...
pafi  
2004. nov. 18. 07:06 | válasz | #3
Az MS-nél nagy hagyománya van ennek, most sem tettek mást, mint az elmúlt 20 évben.
dez  
2004. nov. 18. 04:52 | válasz | #2
Nem tudom, de ez nem csak egy ötlet volt, hanem egy kidolgozott tervezet. MS most kicsit pofára esik, túl nagy névvel kezdett ki.
Tetsuo  
2004. nov. 18. 03:25 | válasz | #1
Tudtommal ötletet nem lehet levédetni.