Itthon 2005 végén lesz elérhető a 3G
2004. február 14. 12:05, szombat
A mobil szolgáltató döntése szerint az európai közönség felkészült a nagysebességű adatkommunikációs hálózat előnyeire. A cég be is jelentette, hogy elindítja a 3G szolgáltatásait, a kontinens első, Vodafone Mobile Connect 3G/GPRS nevű laptopba való kártyájával.

Hirdetés

Ez a PC kártya 384kbps átviteli sebességet nyújt, ami akár 10-szer gyorsabb is lehet, mint a mostani 2.5G szabványos GPRS kapcsolat. A Vodafone tervei szerint jövő hónapban dobja piacra a terméket Németországban, Olaszországban, Hollandiában, Portugáliában, Spanyolországban, Svédországban és Angliában.


A kártya által a 3G hálózati kapcsolat a nagyobb városokban és frekventált tömegközlekedési vonalakon lesz elérhető. Amint az ember kiér ezekből a körzetekből, a kártya automatikusan GPRS kapcsolatra áll át. Természetesen a Vodafone tovább fogja növelni a 3G lefedettséget az elkövetkezendő pár évben.

A Vodafone terveiben szerepel a mostani felhasználóinak megcélzása is a 3G szolgáltatásokkal, méghozzá a jelenlegi Live! szolgáltatás keretei között. Ez a program jelenleg még a próba időszakában van, és várhatóan a következő pár hónapban indul meg élesben. Ezeken kívül több szolgáltatás, és eszköz is várhatóan megjelenik még az év hátra lévő részében.

Hazánkban a informatikai tárcánál és a hírközlési hatóságnál már folyik a harmadik generációs mobiltender jogszabályi előkészítése, a minisztérium még az idén kiírja a pályázatot. A döntés-előkészítés áprilisig tart, ezután a hatóság bonyolítja le a tendert, a szolgáltatás pedig ideális esetben már 2005 végén beindulhat.
Kapcsolódó linkek
HTC telefonok

Már 28 989 Ft-tól!

iPhone-ok

Már 98 900 Ft-tól!

ZTE okostelefonok

Már 31 623 Ft-tól!

Samsung okostelefonok

Már 26 990 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
htmm  
2004. feb. 16. 18:48 | válasz | #9
Nemtom, de ha a voda ezt ugy gondolja, mint a gprst, akkor legalabb mailozni lehet majd vele talan...
huh  
2004. feb. 16. 09:25 | válasz | #8
hódít? hmm...
2004. feb. 15. 19:50 | válasz | #7
EDGE lehet, hogy nem is lesz a vodánál?

Amúgy ha nálunk is most jönne a 3G az "gáz" lenne, mert még nincsennek normális 3G telefonok, a világ nagy részén még csak az EDGE hódít... (pl. nálunk is)
2004. feb. 15. 09:43 | galéria | válasz | #6
3G? Megtekerjük azt is :DD
lele  
2004. feb. 14. 17:01 | válasz | #5
énnekem nem ez a specialitásom de kölföldön nem lehet megvenni
2004. feb. 14. 13:31 | válasz | #4
naja csak 1 dolog nem tart az euba a fizetésünk de minden más faxán eu szabvány....
Csatti  
2004. feb. 14. 12:40 | válasz | #3
Ugyan már, úgyis 4x-er annyiba kerül majd mint külföldön, mert nálunk olyan drága a munkaerő meg hasonlók...
2004. feb. 14. 12:25 | válasz | #2
2005 végére? na ba....ák meg
2004. feb. 14. 12:16 | válasz | #1
2005 vége.kira...