Új Morpheus verziót adott ki a StreamCast
2003. július 18. 15:29, péntek
A StreamCast Networks fejlettebb biztonsági megoldásokkal kívánja felvenni a harcot a lemezkiadókkal, amelyek a társaság szerint egyre agresszívebben igyekeznek megszerezni a felhasználók bizalmas adatait.

Hirdetés

A Morpheus fájlcsere szoftvert fejlesztő StreamCast Networks egy új változatot adott ki a népszerű programból, amely a társaság elmondása szerint mentes mindenféle kémkedő programtól (spyware), és fokozottabb védelmet nyújt a felhasználóknak titkos adataik illetéktelenek általi megszerzése ellen.

"A Morpheus 3.2 a mi válaszunk azokra a személyiségi jogi problémákra, amelyek a közelmúltban felmerültek, miután illetéktelenek agresszív támadást indítottak a felhasználóink ellen. Bár nem nézzük el a jogsértő tevékenységeket hálózatunkon, szintúgy nem nézzük tétlenül azt sem, hogy egyesek célba veszik felhasználóinkat, és megsértik személyiségi jogaikat" - mondta Michael Weiss, a StreamCast vezérigazgatója.

A fokozottabb titkosítási funkciókkal ellátott új verzió egyértelműen a lemezkiadók ellen irányul, az Amerikai Lemezkiadók Szövetsége (RIAA) a közelmúltban ugyanis nagyszabású támadást indított az illegális online zeneterjesztést folytató P2P felhasználók ellen, és bejelentette, hogy felderíti a kirívóan jelentős eseteket, felkutatja a tetteseket, és akár többezer fájlcserélő ellen is pert indít.

Weiss korábban azt nyilatkozta, a fájlcsere hálózatokat működtető társaságok nem tehetnek mást, mint megerősítik szoftvereik védelmi rendszereit, és együttes erővel próbálnak meg fellépni a lemezkiadók ellen.

A StreamCast szerint az új Morpheus 3.2-vel a fájlcsere gyorsabb, és biztonságosabb, mint valaha. A kedden kiadott változat gyorsabb keresést és letöltést ígér, ráadásul mentes minden olyan funkcióról, amely bizalmas információt juttathatna ki a felhasználóról.
Kapcsolódó linkek
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
2003. júl. 18. 18:57 | válasz | #1
Ezt a csatát már rég elvesztették a kiadók, csak még egy darabig nem ismerik be.. Muszáj lesz átszervezni az egész médiaipart, különben vége...