![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
A Samsung vékonyabb, fényesebb kijelzőket szeretne
2003. február 26. 14:07, szerda
A dél-koreai Samsung Electronics szövetséget kötött a közelmúltban alapított Vitex Systems-szel a jelenleginél vékonyabb, fényesebb OLED kijelzők kifejlesztése érdekében.
"Túl vagyunk a fejlesztési fázison, és jelenleg a technológia gyártásba való átültetésével foglalkozunk" - mondta John McMahon, a Vitex szóvivője. "A Samsunggal való együttműködés lehetővé teszi, hogy a társaság gyártási tapasztalatát felhasználva hamarabb elérhetővé együk a technológiát" - tette hozzá. Mint McMahon elmondta, a két társaság célja, hogy a valósághű színárnyalatok megjelenítésére is képes OLED (Organic Light Emitting Diode - Szerves Fénykibocsátó Dióda) kijelzők 2004 második felében megjelenhessenek az első mobiltelefon készülékekben.Az OLED technológia a társaságok szerint az LCD kijelzők utódja lehet a mobiltelefonok piacán, illetve később a nagyméretű lapos kijelzők szegmensében is. Természetesen azonban számos más, szintén ígéretes alternatíva is létezik. A gyártók legszéleskörűbb támogatását ezidáig az OLED nyerte el, de egyes szakértők szerint a megoldás csak mintegy 10 év múlva válhat az LCD-k igazi ellenfelévé. Az OLED technológia a kisméretű kijelzővel rendelkező készülékekben már jelenleg is megtalálható. Az OLED kijelzők előnye az LCD-kkel szemben, hogy nem igényelnek háttérvilágítást, mivel maga a kijelző is elegendő fényt bocsát ki a bevezetett áram hatására. Mindez kisebb fogyasztást, valamint még vékonyabb kialakítást tesz lehetővé. A Samsung tervei szerint a közeljövőben megjelenő OLED kijelzők mintegy 50 százalékkal nagyobb fényerőt fognak nyújtani, mint a háttérvilágítással ellátott aktív-mátrix LCD-k, és ráadásul vékonyabbak is lesznek azoknál. Egyes szakértők azonban kételkednek abban, hogy a két társaság a tervezett időpontra be tudja indítani a kijelzők tömegtermelését. Jelenleg ugyanis komoly problémát okoz, hogy az OLED kijelzőket a bejutó legkisebb por, vagy oxigén azonnal tönkreteszi. A Vitex mindezt a problémát egy Barix elnevezésű vékony védőfilmmel kívánja kiküszöbölni, amely megóvja a kijelzőt a külső hatásoktól. Kapcsolódó cikkek
Kapcsolódó linkek
![]() Módosítja gyakorlatát vagy EU-büntetést fizet a GoogleAz Európai Bizottság azt követeli a keresőcégtől, hogy változtassa meg a piaci versennyel ellentétes gyakorlatát és tegyen javaslatokat arra vonatkozóan, hogy miként akar a jövőben módosítani a több cég által támadott stratégiáján.A Facebook korlátozza online lehetőségeinketLassan lecseng a Facebookkal kapcsolatos tőzsdei őrület.2017-re egymilliárd felett az LTE Piaci elemzők az évtized második felére jósolják az LTE technológia széleskörű elterjedését, amely az elődökhöz képest sokkal gyorsabban megy majd végbe.Hatalmas leépítésre készül a HPLapértesülések szerint komoly mértékű elbocsátásokra készül a Hewlett-Packard.Windows 8 - búcsúzik az AeroÚgy tűnik, hogy az eddig hittnél sokkal nagyobb mértékű vizuális változások lesznek a Microsoft legújabb operációs rendszerében.
|
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
|