![]() |
| |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Európában jól kezdett a Tablet PC platform
2003. január 29. 14:56, szerda
Egy a Context piackutató cég által a napokban nyilvánosságra hozott jelentésből kiderül, hogy a Tablet PC kategóriájú újgenerációs hordozható számítógépek Európában meglepően jó eladási mutatókat tudhatnak magukénak.
Az elmúlt időkben többek közt az Acer, a Hewlett-Packard, a Fujitsu Siemens, az NEC és a Toshiba jelentett be saját fejlesztésű Tablet PC-ket, mely gyártók modelljei túlnyomórészt 10,4, illetve 12,1 colos képátlójú LCD kijelzővel vannak ellátva. Jelenleg egyébként az a tendencia, hogy a gyártók a Tablet PC-k esetében nem szívesen hagyatkoznak kizárólag a kézírás felismerő technológiák segítségére, melynek következtében a jelenleg forgalomban lévő Tablet PC-k nagyrésze lecsatolható, vezeték nélküli, illetve elforgatható billentyűzettel van felvértezve.
Mint ismeretes, a Tablet PC projektet elindító Microsoft már a kezdetektől fogva biztos az újgenerációs hordozható számítógépek sikerében, nem úgy a piackutató cégek, melyek közül az IDC nemrégiben azt jósolta, hogy 2003-ban világszerte csak mintegy 425 ezer Tablet PC fog forgalomba kerülni, vagyis a platform notebookpiaci részesedése a debütálást követő első teljes esztendőben várhatóan 1 százalék alatt fog alakulni. Ezzel szemben bíztató jel, hogy a Context jelentése szerint Európában a Tablet PC-k részesedése már a tavalyi év végén elérte az egy százalékot. Európában az említett időszakban nem meglepő módon az üzleti szektorban kelt el a legtöbb, mintegy 89 százaléknyi Tablet PC. Az európai piacon 38,5 százalékos részesedésével a Hewlett-Packard biztosan vezet, a második, harmadik, illetve negyedik helyet pedig rendre az Acer (24,3 %), a Fujitsu-Siemens (19,7 %), illetve a Toshiba (17,5 %) tudhatja magáénak. A Tablet PC-k egyelőre drágák, áruk 1800-2800 dollár között mozog. Kapcsolódó cikkek
![]() Módosítja gyakorlatát vagy EU-büntetést fizet a GoogleAz Európai Bizottság azt követeli a keresőcégtől, hogy változtassa meg a piaci versennyel ellentétes gyakorlatát és tegyen javaslatokat arra vonatkozóan, hogy miként akar a jövőben módosítani a több cég által támadott stratégiáján.A Facebook korlátozza online lehetőségeinketLassan lecseng a Facebookkal kapcsolatos tőzsdei őrület.2017-re egymilliárd felett az LTE Piaci elemzők az évtized második felére jósolják az LTE technológia széleskörű elterjedését, amely az elődökhöz képest sokkal gyorsabban megy majd végbe.Hatalmas leépítésre készül a HPLapértesülések szerint komoly mértékű elbocsátásokra készül a Hewlett-Packard.Windows 8 - búcsúzik az AeroÚgy tűnik, hogy az eddig hittnél sokkal nagyobb mértékű vizuális változások lesznek a Microsoft legújabb operációs rendszerében.
|
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
|