Sikeres karácsony áll az online boltok mögött
2002. december 30. 00:35, hétfő
Az Egyesült Államok online áruházai november elejétől karácsonyig összesen mintegy 11,35 milliárd dollár bevételt értek el, amely a korábbi, borús kilátások ellenére meglehetősen jó eredmény.

Hirdetés

A BizRate nevű, elektronikus kereskedelemmel foglalkozó weboldal felmérése szerint az amerikaiak mintegy 40 százalékkal több pénzt költöttek el az Interneten az idei karácsonyi vásárlószezonban, mint egy évvel korábban. A társaság jelentése egy olyan időszak kellős közepén készült, amikor a nagy amerikai áruházláncok, mint a Wal-Mart, a Federated Department Stores, vagy a Kmart még a meglehetősen óvatos előjelzésekhez képest is kiábrándító eredményeket értek el.

Az emberek, ha rá is veszik magukat a vásárlásra, csak a jelentős akciókat keresik, mondta Helen Malani, a BizRate igazgatója. A vezető szerint a megkérdezett online vásárlók 37 százaléka az ingyenes házhozszállítási ajánlatok miatt döntött az internetes ajándékvásárlás mellett. "Az idei évben számos akció várta az online vásárlókat, akik felfigyeltek ezen ajánlatokra" - mondta Malani. "Az emberek az utóbbi időben meglehetősen akció-centrikusak lettek, az online kereskedők pedig számos akcióval kedveskedtek nekik."

Az amerikai online áruházak sikertermékei az idei karácsonyi szezonban a könyvek, zene CD-k, és a videófilmek voltak. A Nielsen/NetRatings, Harris Interactive, és Goldman Sachs cégek jelentése szerint a vásárlók kategóriánként 1,86 milliárd dollárt költöttek az említett három termékcsoportra november 2. és december 13. között. Az online vásárolt ruházati cikkek 1,83 milliárd, az utazások 1,5 milliárd, a szórakoztatóelektronikai eszközök 1,2 milliárd, a játékok és játékszoftverek pedig 1,19 milliárd dollárt hoztak az online áruházak konyhájára.

"Ez az öt kategória felelős az online áruházak összbevételének közel kétharmadáért" - mondta Lori Iventosch-James, a Harris Interactive e-kereskedelemmel foglalkozó kutatási igazgatója.
Laptopok

Már 49 900 Ft-tól!

E-book olvasók

Már 17 043 Ft-tól!

Tablet PC-k

Már 23 140 Ft-tól!

LCD monitorok

Már 19 800 Ft-tól!

részletek » részletek » részletek » részletek »
Megosztás
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

IT/Tech, Hardver
Tudomány, Mobil, Film, Játék
Hirdetés



Hozzászólások
A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
vax  
2002. dec. 30. 23:35 | válasz | #4
Egyébként igazad van, de pld. a Quelle-nek ami elsősorban ruhákkal foglalkozik és katalógus áruház eléggé jól megy, még nálunk is. Amit viszont maradéktalanul betart amit Mighty irt.
Mighty  
2002. dec. 30. 12:25 | galéria | válasz | #3
szvsz odakint jol mukodik a "nemjovisszacserlem" felfogas...
Laci73  
2002. dec. 30. 03:08 | galéria | válasz | #2
Helló Bypet!

Semmi baj, a nem gondolkodó ember a jó vásárló.
bypet-  
2002. dec. 30. 02:22 | válasz | #1
Megnézném hogy vki hogy próbál fel egy ruhát interneten keresztül, elég érdekes dolog lehet.