|
||
![]() |
![]() | |
| Főoldal | IT/Tech | Tudomány | Játék | Mobil | Digicam | Film | Letöltés | Tárhely |
Szolgáltatások További cikkek Kiemelt cikkek |
Microsoft Xbox: sokba fog ez kerülni
2000. július 29. 00:36, szombat
A Microsoft bejelentette, hogy Xbox project megközelítőleg fél milliárd dollárba fog kerülni, ezzel megvalósítja a konzolipar egyik leghatalmasabb vállalkozását.
"De nem csak a konzolpiac számára grandiózus vállalkozás. A Microsoft számára is az, mert ez lesz a cég történelmének az egyik legnagyobb dobása. A Microsoft elszánt és a csapat lelkes. Az Xbox egy hosszú távú program, ezért nem is várunk azonnali megtérülést." - nyilatkozta Robbie Bach a játékrészleg elnökhelyettese. A türelemre szükségük is lesz. A Microsoft tervei szerint 2001 végén kerül piacra a gép, amely a kiadás után másfél évig csak a fejlesztés és a marketing költségeit hozza vissza. A játékpiac egyre növekvő iparág. Az elemzők számítása szerint a következő üzleti évben több mint 7 milliárd dollár lesz az összforgalom, amely lassan Hollywood bevételeit is lekörözi. A Microsoft irigykedve szemléli a három legnagyobb konzol versenyfutását az óriási summáért, ezért döntött úgy, hogy beszáll ide is. Az elnökhelyettes bejelentése szerint az Xbox táposabb lesz, mint bármely másik gép a piacon. Intel processzor, nVidia grafikus chip, és természetesen Internetre köthetőség jellemzi a paramétereket. "A hardvertervezési fázist már befejeztük. Most a külsőségeket tervezzük, ténylegesen azt, ahová az összetevők kerülnek. Komoly és fontos fázisa ez a tervezésnek." Az Xbox egyébként tekinthető a Microsoft egy újabb kísérletének arra, hogy "egy másik ajtón" bejusson a háztartásokba. A cégnek sikerül uralni a PC-k jelentős részét és bekapcsolódott a netes televíziózásba is a WebTV programmal. A konzoljáték újabb terület, amelyet potenciálisan elfoglalhat. "A PC piac rendkívül fontos, mert ez az a hely, ahol a fejlesztések megtestesülnek. De mi a többet akarunk elérni, mint csak a PC játékok. Az Xbox-t arra tervezzük, hogy betörjön erre az általunk még ismeretlen piacra is." - nyilatkozta az elnökhelyettes. A teljes ellátottság biztosítva lesz, erőforrásokat csoportosítottak játékfejlesztésre is, mivel máris 30 játék van fejlesztés alatt. Ezen kívül fejlesztő kitek lesznek hamarosan kiküldve, és közel 200 külsős fejlesztőt fognak bevonni a játékfejlesztésbe. Kapcsolódó cikkek
Kapcsolódó linkek
![]() Harmadára csökkentették a Sigma SD1 árátA Sigma gyártástechnológiai változtatásokra hivatkozva radikálisan átalakította csúcskategóriás készüléke, az SD1-es árazását.Félmillió állás az appfejlesztésben Csak a tengerentúlon majdnem félmillió új állást köszönhetnek az okostelefonra és tábla PC-re fejlesztett appok megjelenésének és immár széleskörű alkalmazásának, bár ez a terület gyorsan változik.Más torrent-oldalak is követhetik a BTJunkie példájátA Megaupload első emberének letartóztatása, majd a The Pirate Bay vezetői elleni jogerős ítélet nem csak a BTJunkie üzemeltetőjét félemlítette meg, hanem más portálok működtetőit is.Élet Julian Assange árnyékábanJacob Appelbaum pontosan tudja, hogy milyen az, ha valakit megfigyelnek.Eladói kedvezménnyel motivál a Microsoft Miközben a Nokia végre régebbi készülékein is elérhetővé tette a Belle verziót, az utódot fejlesztő Microsoft immár Európában is több ajánlattal kedvez a legtöbb készüléket eladó boltoknak, hogy fellendítsék a forgalmat.
| Hirdetés
|
Hozzászólások Bejelentkezéshez klikk ide (Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
|